WordPress Revolution Lifestyle teması Türkçe

Revolution Lifestyle Türkçe Uzun zamandır profesyonel olarak WordPress teması yapıp satan Brian Gardner, kısa bir süre önce yaptığı temaların lisanssız olarak da kullanılmasından şikayetçi olarak temalarını ücretsiz dağıtma kararı aldı. Revolution serisi temaların içinde en çok beğendiğim Revolution Lifestyle temasını ve temada kullanılan eklentileri Türkçeleştirip aşağıya ekliyorum. Devamını oku »

WordPress Revolution Church teması Türkçe

WordPress Revolution Church teması Türkçe Revolution Lifestyle teması Türkçe yazımda Revolution serisi temaların artık ücretsiz olarak dağıtıldığını duyurmuş ve Lifestyle temasının Türkçe çevirisini yayınlamıştım. Serideki diğer temaların Türkçeleştirme işlemine fırsat buldukça devam ediyorum. Çevirisi tamamlananları yayınlamaya devam edeceğim. Bu yazıda Revolution Church temasının ve temada kullanılan eklentilerin Türkçesini yayınlıyorum. Devamını oku »

WordPress aramalarında kalıcı bağlantı kullanmak

WordPress birçok özelliği ile internetle ilgilenenlerin hayatını bir hayli kolaylaştırmış durumda. Her özelliği en ince ayrıntısına kadar düşünülüp hazırlanan ve ihtiyaçlara / trendlere göre sürekli geliştirilen bu şirin yardımcının en güzel özelliklerinden bir tanesi de özelleştirilebilirliğe maksimum destek vermesi. Bu yazımızda WordPress yönetim panelinden kolaylıkla düzenlenebilen kalıcı bağlantılar (arama dostu bağlantılar) özelliğinde atlanan bir ayrıntıyı, arama sonuçlarını arama dostu bağlantılar haline getirmeyi öğrenelim. Devamını oku »

Kullanışlı bir yönetim paneli eklentisi: Admin Management Xtended (Türkçe çevirisi)

WordPress kullanıp da yönetim paneli ile sıkı-fıkı olmayan hemen hemen yoktur. Özellikle kullanılan AJAX efektleri ile yönetim panelinde çalışmayı zevkli ve kolay hale getiren WordPress’in en büyük artılarından ve bu denli başarılı olma nedenlerinden biri de muhakkak ki bu eklentileri. Bu yazımda yönetim panelinde çalışmayı daha da zevkli hale getiren Admin Management Xtended eklentisini tanıtıp Türkçesini yayınlayacağım. Devamını oku »

Türkçe wpSEO Eklentisi (v2.5)

WordPress için geliştirilen wpSEO eklentisinin son sürümü olan 2.5 versiyonu eski sürümlere nazaran oldukça gelişmiş ayar denetimi sağlıyor. Almanca ve İngilizce olarak yayınlanan bu eklentinin sıklıkla kullanılan bölümlerini kendi uygulamalarım için Türkçeleştirmiştim. Hazır Türkçeleştirmeyi yapmışken de ihtiyacı olanların faydalanabilmesi için yayınlıyorum. Devamını oku »

Merhaba dünya

Bu bir WordPress sayfası örneğidir, bunu kendiniz ya da siteniz hakkında bilgiler girerek ziyaretçilerinizin sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar sayfa ya da alt sayfa oluşturabilir ve tüm içeriği WordPress’in içinden yönetebilirsiniz.

:)


Copyright © 2007-2008 Gupse İnternet Güncesi. Tüm hakları saklıdır.